Jaro-1.kapitola

19. března 2008 v 20:33 |  Jaro
1.kapitola
Pche! Jaro! Nejhorší roční období! Dobře, přiznávám, že jsem ho taky měla ráda. Jenže, já ho mám vlastně ráda doteď, jenom jsem naštvaná na rodiče, kteří mi TO udělali na jaře! Hádejte co mi udělali! Vlastně nehádejte, to byste stejně neuhodli! Představte si, že si normálně žijete, je vám 11, pubertální věk, jste docela hezcí, máte spoustu kámošů, prostě vedete normální život. Nejste čtyřkaři, ani jedničkáři, takový průměr. No a najednou vám rodiče sdělí, že se za dva týdny stěhujete do nějakého zapadákova (no, Sebuzín není až zas takový zapadákov, když je to zhruba 20 km od Ústí, kde chodím do školy a navíc tam bydlí moje kámoška Týna). Vy koukáte jak bulíci, pak se s nimi hádáte, ale nakonec to stejně skončí brekem a prohrou. VAŠÍM brekem a prohrou. Potom za vámi přijdou, utěšují, vy si hrajete na uražené a stejně neposloucháte. Mají takové ty argumenty, že už je ten barák stejně koupený, že je to i kvůli vašemu psovi (svádí to dokonce i na tu němou, nevinnou tvář!) a ten nejohranější, že si tam určitě najdete nové kamarády a že se vám tam bude určitě líbit.
Vlastně si to těžko dokážete představit, když to jako já nezažijete na vlastní kůži. No jo, jenže co se dá dělat? Čeká mě nový barák, noví kámoši, možná i nová zvířata a … ty jo … to mě vůbec nenapadlo! Na venkově jsou farmy, na farmách zvířata a mezi nimi jsou i KONĚ!!! Jasně. Budu je vydírat. Stejně mám za necelý měsíc narozky a nevím co si přát, kromě nového oblečení a tak. Mojí podmínkou k přestěhování bude, že mi musí koupit nějakého koníčka! A rovnou dva! No jednoho pro Týnu a jednoho pro mě. Já jsem tak ďábelsky chytrá! Beztak už mám s koňmi zkušenost, když rok chodím do zdejší jízdárny. A řeknu jim to hned teď.
"Mami?" tiše volám, když vcházím do obýváku.
"Ano zlatíčko?" vzhlédne od Instinktu mamka.
"No víš, já jsem si to rozmejšlela a já se tam stěhovat chci, když tam bydlí Týna, ale…"
"No skvěle!!! Já věděla že přijdeš k rozumu, tak si už začni balit! To víš, dva týdny je krátká doba a…" nenechala mě ani domluvit mamka, ale já se tak lehce nevzdávám a skočím jí do řeči pro změnu já : "…mami počkej, nech mě domluvit prosím. No takže já se tam teda stěhovat budu, ale to bych stejně musela, ale mám jednu, nebo spíš dvě podmínky." odmlčela jsem se, abych ji napnula.
" No tak co je to za podmínky?"
"Chci, abyste mi koupili k narozkám dva koně." řekla jsem jak nejrychleji to šlo. Páni, myslela jsem si jak to půjde snadno a že budu v pohodě, jenže najednou se mi do toho nějak nechtělo.
"Proč dva? To ti nestačí jeden?"
"No, přece v Sebuzíně bydlí Týna a je to moje kamarádka. Nejlepší kamarádka."
"Ale Luci, přece si nemyslíš, že bysme tvojí kamarádce kupovali koně? Přece nejsi hloupá! a vůbec nevím, jestli ti koupíme toho jednoho, protože kůň je drahá záležitost, ale to ti snad nemusím opakovat, když o koně škemráš už od osmi let."
"Ale mami! To bylo jenom dětinský přání, který jsem stejně nemyslela vážně! Tohle myslím vážně a opravdu toho koně chci a trvám na tom! Prosím."
"No, já teď nebudu říkat jak jsem se rozhodla, protože jsem se stejně ještě nerozhodla, navíc to budu muset probrat s tatínkem, ale nic si od toho neslibuj. Za měsíc máš narozeniny, takže si počkej. A mazej už spát, zejtra máš školu od půl osmí, tak abys místo doma nespala ve škole."
No tak nevím, jestli jsem uspěla, každopádně se to dozvím až 21.března, tedy na moje narozeniny. Ach jo, to se ale pěkně načekám, vzhledem k tomu, že je dnes 1.března!
ZÁKAZ KOPÍROVÁNÍ!!! JE TO Z MOJÍ HLAVY!!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jakou povídku chcete? (příběh)

fantasy 66.7% (2)
román pro holky 33.3% (1)
něco pro kluky 0% (0)
dobrodružný 0% (0)
neco uplně jinýho (napiš na mail) 0% (0)

Komentáře

1 Smoly Smoly | 20. března 2008 v 9:15 | Reagovat

Ty se někam těhuješ jo?

2 greennight001 greennight001 | 22. března 2008 v 20:13 | Reagovat

proč tě to napadlo?

3 Smoly Smoly | 23. března 2008 v 10:18 | Reagovat

to tam píšeš omg

4 greennight001 greennight001 | 23. března 2008 v 13:25 | Reagovat

bože...tohle neni z mího života, to je vymyšlenej příběh!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.